• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

İletişim

Randevu sistemi ile çalışılmaktadır. En az bir gün önceden randevu almanız gerekmektedir. 

Çalışma günlerimiz Pazar hariç hafta içi ve cumartesi 10:00 - 21:00 saatleri arasındadır.

Eposta, site içi mesaj yollama, forum, sms, mobil uygulamalar ve ziyaretçi defterine yazılı olarak randevu talebinde bulunulmamaktadır.

Site Haritası

Sir Ağdanın Avantajları

SİR AĞDANIN AVANTAJLARI

Klasik ağda yani şeker bazlı ağda, ya da diğer adı ile soğuk ağda, şeker içerdiği için kıl köklerini besler ve kıl miktarını azaltmaz. Sir ağda sıcak olarak uygulandığı için kıl köklerinde yumuşamaya neden olur ve çoğu kişide daha az ağrıya neden olur. Sır agda cilde daha iyi yapıştığı için peeling etkisi daha belirgindir.

Jiletle Almaya Göre Avantajları;

Jiletle alınan kılların kökleri yerinde kaldığı için ciltte daha pürüzlü bir görünüme neden olur. Özellikle koltukaltı ve bikini bölgelerinde rahatsız edici bir görünüm oluşturur. Kökler alınmadığı için kıl süratle uzamaya devam eder ve birkaç gün sonra tekrar tıraş ihtiyacı belirir. Kıllar zayıflamadığı gibi, çoğu zaman daha güçlü olarak çıkarlar. Sir ağdanın etkisi ise 4-6 hafta sürer ve kıllarda azalma yapar.

 

Lazer Epilasyona Göre Avantajları;

Lazer epilasyon, özel bir cihazla kılların kalıcı olarak azaltılması işlemidir. Laser epilasyon uygulanabilmesi için kişinin cilt renginin açık, kıl renginin koyu olması gerekir. Sir Ağda için ten renginin ve kıl renginin bir önemi yoktur.

Laser epilasyon pahalı ve uzun süren bir işlemdir. Vücutta her bölgeye uygulanması sakıncalıdır. Bazı küçük bölgelerde yapılması uygun olabilir, ancak tüm vücut için yapılması yıllarca sürer ve bir servete mal olur.

 

Tüy Dökücü Kreme Göre Avantajları;

Tüy dökücü kremler, kılın derininin dışına çıkmış kısmını yok ettiği için kısa sürede tekrar krem kullanımına ihtiyaç duyulur. Tüy dökücü kremler sir ağda gibi uzun süreli ve kalıcı etkiler oluşturmaz. Hassas bölgelerde kullanılması sakıncalıdır. Çoğu cilt tipinde tahriş ve aşırı sivilcelenmeye neden olur. Ayrıca tıpkı jilette olduğu gibi, kılların deri üstünde kalan kısmını alıp kökünü bıraktığı için sarı tüylerin de güçlü ve siyah çıkmasına sebep olarak kılların çoğalmasına ve sertleşmesine neden olur.