• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

İletişim

Randevu sistemi ile çalışılmaktadır. En az bir gün önceden randevu almanız gerekmektedir. 

Çalışma günlerimiz Pazar hariç hafta içi ve cumartesi 10:00 - 21:00 saatleri arasındadır.

Eposta, site içi mesaj yollama, forum, sms, mobil uygulamalar ve ziyaretçi defterine yazılı olarak randevu talebinde bulunulmamaktadır.

Site Haritası

Kol Altı Kokusu

KOL ALTI KOKUSU SEBEPLERİ

Size ve çevrenizdeki insanlara rahatsızlık veren koltuk altı terlemesi ve buna bağlı yayılan kokudan bıktınız mı? İşte koltuk altı terlemenizi minimum seviyeye indirecek ve yayılan kokunun ortadan kalkmasını sağlayacak bir takım öneriler..

 

Pek çok kişi aşırı terlemeden şikayetcidir. Genellikle el, boyun ve ayak bölgelerinde görülen aşırı terleme koltuk altı, genital ve sırt bölgesinde de görülmektedir. Koltuk altı bölgesinde görülen aşırı terleme ne yazık ki beraberinde kötü kokuyuda getirmekte. Bu kokunun çeşitli sebepleri vardır. İlk sebep bölgenin temiz olmayışındandır. Koltuk altı bölgesi çok nemli bir bölgedir. Bakterilerin yerleşip, çoğalması için uygun bir ortamdır. Bu yüzden koltuk altı bölgesinin temizliğine özen gösterilmesi gerekir. Peki koltuk altı bölgesinin temizliği nasıl sağlanır. Öncelikle bölgede çıkan tüyler düzenli olarak temizlenmelidir. Bayanlar genellikle ağda ve epilasyon cihazı ile koltuk altı bölgesinde çıkan tüylerini temizlerler. Erkeklerin tercihi ise tıraş bıçağı ya da tüy dökücü krem olmakta. Bizim tavsiyemiz ağda ile bölgede ki tüylerin kökünden alınmasıdır. Bu yöntem ile hem bölgede ki tüylerin yoğunluğu azalır hemde daha uzun süreli epilasyon sağlanır.

 

Koltuk altı temizliğinde bir diğer nokta ise bölgenin her gün sabunlu su ile temizlenmesidir. Bölgede tüy olmasa bile ter bezleri koltuk altının nemlenmesine sebebiyet verir. Bakterilerde bu nemli bölgede çoğalarak kötü kokulara sebep olur. Bu yüzden her gün bazik özelliği fazla olan sabunla bölge temizlenmelidir.

 

Koltuk altı bölgesinden yayılan kötü kokunun sebebi hijyensel sebepler olmakla birlikte iç hastalıklara bağlıda olabilir. Karaciğer ve böbrek hastalarında su tam olarak süzelemediği için içerisinde bir takım organik maddeler kalabilir. Koltuk altı bölgesinde ki ter bezleri bu suyu dışarıya attığında kötü kokuyla karşılaşılabilir. Eğer sizinde koltuk altı hijyeninize özen gösterdiğiniz halde bu tür bir sorununuz varsa kesinlikle doktora başvurmalısınız çünkü bu bir iç hastalığın göstergesi olabilir.

 

 

 

 

 

Sir Ağda Nedir   Ağdanın Zararı Var mıdır   Erkekler de Sir Ağda Yaptırabilir mi   Neden Kıllardan Tüylerden Kurtulmalıyım   Ne Sıklıkta Sir Ağda Yaptırmalı

Tüy Azaltma   Ağda Sonrası Problemler   Kıl Yapısı   Genital Bölge Temizliği   Göğüs, Karın Kılları   Bacak Kılları   Kol Altı Kokusu   Kıl Dönmesi Nedenleri