• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

İletişim

Randevu sistemi ile çalışılmaktadır. En az bir gün önceden randevu almanız gerekmektedir. 

Çalışma günlerimiz Pazar hariç hafta içi ve cumartesi 10:00 - 21:00 saatleri arasındadır.

Eposta, site içi mesaj yollama, forum, sms, mobil uygulamalar ve ziyaretçi defterine yazılı olarak randevu talebinde bulunulmamaktadır.

Site Haritası

Ağda Sonrası Problemler

                                AĞDA SONRASI PROBLEMLER

Güneş veya solaryumla bronzlaşmış ciltlerin ağda sonrası lekelenmiş gibi görünmesinin sebebi ağdanın, cildin ölü üst deri tabakasını almasındandır. Vücut peelingi sorunu çözecektir. Koltuk altında oluşan lekelerin en büyük sebebi ağdadan önce bölgedeki ter ve deodorantı temizlememekten olur. Ağda işlemi sonrasında kesinlikle deodorant kullanılmamalıdır. Kızarma hassas ciltlerde görülebilir, birkaç saat içerisinde kaybolur. Morarma tamamen kullanım hatasından kaynaklanır. İki kere aynı kağıdı yapıştırmak, kağıdı ters çekmek, çekerken deriyi germemek gibi nedenlerden meydana gelir. Sivilcelenme normaldir. Birkaç gün içinde geçer. Ellenmemelidir.

 

AĞDA SONRASI KIZARIKLIK

Epilasyon sonra cilt üzerinde çıkan kızarıklar ve sivilceler çoğu kişin ortak problemi. Cilt üzerinde çıkan bu kızarıklık ve sivilcelerin birkaç sebebi vardır. Cildin yapısı, epilasyon yöntemi ve kişilerin biyolojik dönemleri bu sebeplerden bazılarıdır.

 

Epilasyon sonrası görülen kızarıklık ve sivilcelenmenin en yaygın sebebi epilasyon uygulanan kişide ki cilt hassasiyetidir. Cildin aşırı hassas olması nedeniyle bölgeye fiziksel ya da kimyasal epilasyon yöntemlerinden birinin uygulanması bu işleme karşı bir reaksiyon olarak kızarıklık ve sivilcelenmeyi beraberinde getirir. Meydana gelen bu reaksiyon 2–3 gün içinde geçer ve cilt eski halini tekrar geri kazanır. Ancak bazı durumlarda kızarıklık uzun süre kalır ve sivilceler bir iz olarak deri üzerine yerleşir. Bu durumlarda cildiyeye giderek bir dermatologa görünmekte fayda vardır.

 

Epilasyon sonrası ciltte çıkan kızarıklık ve sivilcelenmenin bir diğer sebebi epilasyon yöntemidir. Tüyleri fiziksel hareketle yok eden epilasyon yöntemleri ciltte ani kızarıklığa sebep olabilir. Ağda, epilatör ve tıraş bıçağı fiziksel epilasyon türlerine örnektir. Ağdadan sonra ciltte derin kızarıklıklar ve yanmalar yaşanabilir. Epilatör ve tıraş bıçağında ise batıklar ve kesikler görülebilir. Tüm bunlar deri yüzeyinde olağandışı bir hareket olarak algılandığı için vücut bu tür reaksiyonlarla tepki verir.

 

Ciltte epilasyon sonrası çıkan kızarıklık ve sivilcelenmenin sebeplerinden biride kişilerin biyolojik dönemleridir. Bayanlarda özellikle adet döneminde cilt yağlanır. Hormonların aktivitesi artar ve metabolizma hızı yükselir. Ayrıca bu dönemde cilt aşırı hassaslaşır. Tüm bunların biran da olması ve aynı dönemde epilasyon uygulanması kişilerde kızarıklık ve sivilcelenmenin artmasını tetiklemektedir. Adet döneminde yapılan epilasyon sonrası acı hissi, kızarıklık ve sivilcelenme had safhada görülür. Ayrıca bu sorunların vücut tarafından çözülmesi diğer dönemlere nazaran daha uzun zaman alır.

 

Ciltte epilasyon özelliklede ağda sonrası çıkan kızarıklık ve sivilcenin önüne geçmek pek mümkün değildir. Ancak yapılacak olan birkaç uygulama ile kızarıklığın daha kısa sürede geçirilip çıkan sivilcelerin iz bırakmadan kaybolması sağlanabilir. Öncelikle ağda sonrası vücut özel ağda yağları ile iyice temizlenmelidir. Ağda kalıntısının kalmaması için bu şarttır. Ağda yağlarının içinde besleyici bir takım kimyasallarda bulunmaktadır. E vitamini özlü yağlar ve kremler ile ağda yapılan bölgeyi temizlemek gerekir. Ağdadan 2 gün sonra keselenip hem deri üzerinde ki kiri atıp hem de cildin yenilenmesi sağlanabilir. Bu sayede sivilcelerle tıkanmış olan gözenekli yapı yenilenip daha taze ve canlı bir cilde sahip olunabilir. Her ne kadar önerilmese de epilasyon sonrası bölgeye limon sürmek sivilcelerin önüne geçer. Sivilcelenme çoğu zaman bakteriyel oluşumlar sonucu ortaya çıkmakta. Limon içeriğinde ki asit ile bölgede ki bakteriyel oluşumların önüne geçer ayrıca daha önce çıkmış olan sivilcelerinde kurumasına ve dökülmesine yardımcı olur.

 

 

 

 

 

[Sir Ağda Nedir]     [Ne Sıklıkta Ağda Yaptırmalı]     [Neden Kıllardan Tüylerden Kurtulmalıyız]     [Kıl Yapısı]

[Erkekler de Sir Ağda Yaptırabilir mi]     [Ağda Sonrası Problemler]     [Ağdanın Zararı Var mıdır]     [Traş]